سوند فولی ادراری
شنبه 7 دی 1398
    
بازدید: 3064
    

وصل سوند ادراری در منزل و تعویض سوند در منزل شیراز از خدمات مهم شرکت آوا گستر است. سوند ادرار وسیله‌ای برای کمک به دفع ادرار از مثانه می‌باشد. سوند ادرار برای افراد سالمند و بیماری‌هایی مانند تنبلی مثانه، عفونت کلیه و آسیب‌های نخاعی استفاده می‌شود. سوند ادرار زنان برای خانم‌های که زایمان آنها سزارین باشد کاربرد زیادی دارد. سوند ادرار زنان با سوند ادرار مردانه تفاوت دارد و این تفاوت‌ها به منظور راحتی بیشتر و کاهش احتمال آسیب به مجرای ادراری طراحی شده‌اند. هزینه تعویض سوند در منزل بستگی به عوامل مختلفی مانند، نوع سوند، تجهیزات و مواد مصرفی و مسافت دارد. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که علت نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند چیست؟ پرسنل متخصص شرکت آوا گستر، پاسخ این سوال و تمامی نکات مربوط به مراقبت از سوند ادراری در منزل را به بیماران و اعضای خانواده آنها آموزش می‌دهند. با این آموزش‌ها، می‌توانید از خدمات ما با خیال راحت استفاده کنید.

 

وصل و تعویض سوند ادراری در منزل شیراز

وصل سوند ادراری در منزل و تعویض آن برای بیماران نیازمند بسیار مفید و کاربردی می‌باشد. تعویض سوند ادرار در منزل شیراز مخصوصا برای بیمارانی که دچار آسیب‌های نخاعی هستند اهمیت زیادی دارد چون جابه‌جایی این بیماران بسیار سخت و طاقت فرسا می‌باشد. اکثر اوقات بیماران نیازمند سوند درگیر عفونت هستند و در محیط شلوغ بیمارستانی این عفونت‌ها درمان طولانی‌تر و سخت‌تری دارند، همچنین اکثر افراد بیمار موقع وصل یا تعویض سوند خجالت می‌کشند و احساس راحتی نمی‌کنند پس  وصل سوند ادراری در منزل و تعویض سوند در منزل شیراز  از بهترین خدمات ارائه شده به این بیماران هستند.

هزینه تعویض سوند در منزل

هزینه تعویض سوند در منزل بستگی به عوامل مختلفی بستگی دارد برای دیدن مهم‌ترین عوامل هزینه تعویض سوند در منزل، به موارد زیر توجه کنید.

 نوع سوند

برای بیماران سوندهای مختلفی مانند سوند فولی، سوند مستقیم، یا سوند سوپراپوبیک وجود دارد که هر کدام کاربرد و هزینه متفاوتی دارند.

 تخصص پرسنل پزشکی

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه وصل یا تعویض سوند تخصص پرسنل پزشکی است بر اساس تخصص و تجربه پرستار یا پزشک تعویض‌کننده و نیاز بیماران متفاوت می‌باشد. در برخی مناطق، هزینه خدمات پرستاری ممکن است بالاتر باشد.

 مکان جغرافیایی

هزینه تعویض سوند در منزل بر اساس مسافت و محل زندگی بیماران(بسته به شهر یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند) می‌تواند متغیر باشد.

شرایط بیمه

نوع و پوشش بیمه بهداشتی که بیمار دارد نیز می‌تواند بر هزینه تعویض سوند تاثیر بگذارد. برخی بیمه‌ها ممکن است هزینه‌های مربوط به تعویض سوند را پوشش دهند یا بخشی از آن را پرداخت نمایند.

سطح خدمات و تجهیزات

 استفاده از تجهیزات و مواد استریل و کیفیت خدمات نیز می‌تواند بر هزینه‌ها تاثیرگذار باشد. تجهیزات با کیفیت بالا و خدمات ویژه ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. همچنین، خدمات اضافی مانند مشاوره پزشکی، مواد ضدعفونی‌کننده و یا پیگیری‌های بعدی نیز می‌توانند هزینه تعویض سوند در منزل را تحت تاثیر قرار دهند.

سوند ادرار مردانه

سوند ادرار مردانه شبیه کاندوم است و بر روی آلت تناسلی مردان کشیده می‌شود سپس یک لوله نازک از سوراخ سر آلت به مثانه وصل می‌شود و ادرار از این لوله به کیسه پایین آلت منتقل می‌شود. سوند ادرار در مردان برای بیماری‌هایی مانند، انسداد مجاری ادرار، قبل و بعد از انواع جراحی، عفونت کلیه و تنبلی مثانه کاربرد دارد. وصل سوند ادراری در منزل برای مردان توسط پرسنل مرد انجام شده و تمامی نکات و مراقبت از سوند ادراری در منزل به افراد خانواده و شخص بیمار آموزش داده می‌شود.

سوند ادرار زنان

 وصل سوند ادراری در منزل برای خانم‌ها یکی دیگر از خدمات شرکت آوا گستر است که با استقبال زیاد خانم‌ها مواجه شده است چون همه خانم‌ها موقع تعویض سوند مخصوصا در محیط‌های بیمارستانی احساس شرم و خجالت دارند و ترجیح می‌دهند این کار توسط یک نفر در محیطی خلوت انجام شود. سوند ادرار زنان هنگام عمل‌های جراحی مثل سزارین و در بیماری‌هایی مانند ام اس و آسیب نخاعی استفاده می‌شود. همچنین، در بیماری‌های عصبی که بر توانایی کنترل ادرار تاثیر می‌گذارند، سوند ادرار زنان کاربرد زیادی دارد. شما می‌توانید برای انجام این خدمات با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

سوند ادرار زنان چگونه وصل می‌شود؟

وصل کردن سوند ادرار زنان به‌طور معمول شامل مراحل زیر است.

علت نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند چیست؟

نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند به عواملی مختلفی بستگی دارد که در اینجا ما مهم‌ترین دلایل آن را بررسی می‌کنیم.

  1. یکی از مهم‌ترین علت نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند اسپاسم مثانه است. پس از کشیدن سوند، ممکن است مثانه دچار انقباضات شود و ادرار را به طور موقت نگه دارد.
  2. گاهی اوقات، ورود و خروج سوند ممکن است به مجرای ادرار آسیب برساند و جریان ادرار را مختل کند.
  3. عفونت ادراری یا عفونت‌های مرتبط با سوند ممکن است باعث ایجاد مشکل در ادرار کردن شود.
  4. مشکلات پزشکی مانند بزرگی پروستات یا انسداد مجاری ادراری نیز می‌تواند موجب نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند شود.
  5. در صورت مواجهه با این مشکلات، بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

مراقبت از سوند ادراری در منزل

مراقبت از سوند ادراری در منزل برای جلوگیری از عفونت‌ها و مشکلات دیگر بسیار مهم است. در ادامه نکات مراقبتی برای استفاده از سوند ادراری در منزل آمده است. این نکات می‌توانند به حفظ سلامت بیمار و پیشگیری از مشکلات مرتبط با استفاده از سوند ادراری کمک کنند.

وصل سوند ادرار در شیراز و تعویض سوند در منزل شیراز یکی از مهم‌ترین خدمات درمانی برای بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه است که توسط  شرکت آوا گستر ارائه می‌شود. از دیگر خدمات این شرکت وصل سوند ادرار زنان، سوند ادرار مردانه و اموزش مراقبت از سوند ادراری در منزل می‌باشد. برای اطلاع از هزینه تعویض سوند در منزل از طریق شرکت آوا گستر، بهتر است به طور مستقیم با این شرکت تماس بگیرید چون هزینه‌ها به عوامل مختلفی مانند محل اقامت، نیازهای خاص بیمار، و مدت زمان خدمات ارائه شده بستگی دارد. تماس مستقیم با شرکت می‌تواند به شما کمک کند تا دقیق‌ترین و به‌روزترین اطلاعات را دریافت کنید.

سولات متداول

1-بهترین زمان برای تخلیه ادرار چه زمانی می‌باشد؟

تخلیه کیسه ادرار بستگی به حجم ادرار دارد ولی بهتر است برای کاهش خطر عفونت در افراد، هر 8 ساعت کیسه ادرار تخلیه شود.

2-علت نیامدن ادرار بعد از کشیدن سوند چیست؟

علت نیامدن ادرار به بیماری‌هایی مانند بزرگی پروستات یا انسداد مجاری ادراری و اسپاسم مثانه بستگی دارد. در صورت بروز این مشکل حتما پزشک متخصص خود در را جریان قرار دهید.

3-هزینه تعویض سوند در منزل شیراز چقدر است؟

هزینه تعویض سوند قیمت مشخص و ثابتی ندارد و به عواملی مانند مسافت، تجهیزات مورد استفاده و نیروی متخصص بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه، با کارشناسان شرکت آوا گستر تماس حاصل فرمایید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.